Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 9500-an jelentkeztek az idei pótfelvételire, többségük alap- és osztatlan képzést jelölt meg, 18 százalékuk felsőoktatási szakképzésen, 9 százalékuk mesterképzésen tanulna tovább.
Milyen szakokra lesz a legnehezebb bekerülni a 2014-es felvételin? Itt vannak a legnépszerűbb alap-, mester- és osztatlan szakok, valamint felsőoktatási szakképzések.
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus - az idén is ezekre az alapszakokra jelentkezett a legtöbb diák, így a ponthatárok valószínűleg ismét magasak lesznek, nemcsak az ösztöndíjas, hanem az önköltséges képzésen is. Vannak olyan BA- és BSc-szakok, amelyeken ennél is élesebb verseny várható.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi jelentkezési adatait, a legtöbb diák az idén is a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, valamint a kereskedelem és marketing alapszakot jelölte meg, többségük állami ösztöndíjas helyre pályázik. A legnépszerűbb egyetemek-főiskolák listája sem változott: az első három helyen az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem áll.